Arayüzgenç temsil eksikliğine dikkat çekmek ve gençlerin temsil eksikliğinden kaynaklanan sorunlarına çözüm önerileri üretmek adına başlatılmış sosyal bir kampanyadır.

©2021 Arayüz Kampanyası, tüm hakları saklıdır.

Marmara Üniversitesi Rektörü Ziyaret Edildi

Arayüz Kampanyası ekibi üniversitelerin uzaktan eğitim süreçlerini incelemiş ve bu inceleme üzerine bir rapor yayınlamıştı. Kampanya ekibi rapor çalışmaları sırasında öğrencilerle mülakat yaparak tespit ettiği sorunları ve yeni döneme dair tavsiyelerini iletmek için rektörlük ziyaretlerine başladı.

Arayüz Kampanyası Rektör Ziyaretlerinde

Arayüz Kampanyası ekibinden Emir Yıldırım ve Ayşegül Uzun Marmara Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erol Özvar’ı ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Marmara Üniversitesi öğrencileriyle yapılan mülakatlar sonucunda, öğrencilerin ifade ettiği problemler rektöre ulaştırıldı.

Kampanya ekibi bazı hocaların ödevlerde aşırıya kaçarak zor yapılması mümkün olmayan ödevler verdikleri, öğrencilerin bu konudaki kaygılarını anlattı. Rektör bu durumun normal süreçte de yaşanabildiğini ve bu tarz durumlarda aşırı zorlayan bu sebepten dersinden kalan öğrencilerin sayısının fazla olduğu akademisyene gerekli uyarının yapıldığını söyledi. Uyarıdan daha fazlasını yapmadın akademisyenin alanına girmek olduğunu o yüzden daha fazlasının yapılmasının mümkün olmadığını ancak hakkının yendiğini düşünen öğrencilere her zaman itiraz kanalının açık olduğunu söyledi.

Bir diğer konuşulan sorun internet veya teknolojik imkanları olmayan öğrencilerin durumu oldu. Prof. Dr. Erol Özvar pandemi döneminde öğrencilerine internet bursu verdiklerini ve internet ihtiyacı olan öğrenci bırakmadıklarını söyledi. Teknolojik imkanlar konusunda da imkanlar dairesinde öğrencilere yardım etmeye çalıştıklarını söyledi.

Görüşmede öğrenci ile idare iletişimi konusuna da değinildi. Prof. Dr. Erol Özvar Marmara Üniversitesi’nin öğrencilerine anketler yaptığını ve katılımın yüksek olduğunu söyledi. Ayrıca Öğrenci Konseyinin aktif çalışabilmesi için teşvik ettiklerini de ifade etti.

 Arayüz Kampanyası bu görüşmelerden sonra da sürecin takibinde olacaktır. Öğrencilerin şikayetlerinin devam edip etmediğini izlenecektir. Yaşadığınız olumlu veya olumsuz gelişmeleri veya değişmeyip devam eden sorunları kampanya ekibine iletebilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi ve daha birçok üniversitenin uzaktan eğitim süreçleri, öğrencilerin bakış açısıyla Arayüz Kampanyası’nın Uzaktan Eğitim Raporunda. Raporun tamamını incelemek için:

arayuzkampanyasi.org/2020/08/23/uzaktan-egitim-raporu/

Paylaş

Yorum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart