Arayüzgenç temsil eksikliğine dikkat çekmek ve gençlerin temsil eksikliğinden kaynaklanan sorunlarına çözüm önerileri üretmek adına başlatılmış sosyal bir kampanyadır.

©2021 Arayüz Kampanyası, tüm hakları saklıdır.

Türkiye’de Genç Engelli Olmak

genç engelli olmak yayın görseli

Fark Et Sezon 2, Bölüm 8

Arayüz Kampanyasının instagram canlı yayın serisi Fark Et 2. sezon 8. bölümüyle bu akşam yayında olacak. Yayının moderatörlüğünü ekip üyelerimizden Nevzat Taşçı yapacak. Yayına Sabancı Üniversitesi Siyaset Bilimi master öğrencisilerinden Handenur Şahin konuk olacak. Handenur aynı zamanda milli satranç sporcularımızdan biri. Bu hafta gündemimiz ise “Türkiye’de Genç Engelli Olmak”

Fark Et 2. sezon 8. bölümü 21 Nisan Çarşamba 21.00’da twitter hesabı üzerinden yayında olacak. Yayınları tekrar izlemek isteyenler Fark Et’in bütün bölümlerin kayıtlarına Youtube hesabımız üzerinden ulaşabilirler. İyi seyirler.

Yayın Özeti

1:26 (dk): Engelli bir gencin eğitim hayatında yaşadığı sorunlar neler? Nasıl değişimlere ihtiyaç var?

3:33 (dk): “İlk okulda kabul konusunda sıkıntı olduğunu söylemiştin. Okul yönetimlerinin buna dair bir tutumu mu oluyor?”

4:47 (dk): İhtiyaçları doğrudan ilgili yerlere iletmek ve kabul ettirmekte zor mu?

8:08 (dk): Erişilebilir bir alan veya hizmet yapılıyor. Ancak çeşitli engel durumları olmasına rağmen politikalar ve uygulamalar tek tip hale indirilebiliyor. Yapılan düzenlemeler herkesi kapsıyor mu?

11:10 (dk): Türkiye’de engellilerin temsilini sağlamak, onların çeşitlilikleriyle birlikte daha görünür olmaları ve buna yönelik çalışmalar yapılmasını amaçlayan oluşumlar neler?

12:50 (dk): Sabancı Üniversitesi’nde öğrencilerin yönetimle iletişimi nasıl? Öğrenciler yöneticiler ile hızlı irtibata geçebiliyor mu? Ve bir şeyler değişebiliyor mu?

17:07 (dk): Eğitim alanında veya ulusal alanda neler değişmeli?

Fark Et Sezon 2 bölüm 8’i izlemek için:

https://www.youtube.com/watch?v=T3Gyvck6mq4&list=PLT1OEc2Zeil7AVvG_7E6FvYC_wyHsZBbn&index=6

Paylaş

Yorum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart