Arayüzgenç temsil eksikliğine dikkat çekmek ve gençlerin temsil eksikliğinden kaynaklanan sorunlarına çözüm önerileri üretmek adına başlatılmış sosyal bir kampanyadır.

©2021 Arayüz Kampanyası, tüm hakları saklıdır.

Mesele Gençlik #2 – Orhun Ertürkmen

Orhun Ertürkmen ve Beril Eski

30 Aralık Cuma günü gerçekleşen Mesele Gençlik #2’de  İYİ Parti Gençlik Politikaları Koordinatörü ve Genel İdare Kurulu Üyesi Orhun Ertürkmen’i ağırladık.

Neler Oldu?

Cezayir-İstanbul’daki etkinlikte öncelikle moderatör Beril Eski’nin sorularını yanıtlayan Orhun Ertürkmen, ardından katılımcıların kendisine yönelttiği soruları cevapladı. İYİ Parti olarak siyasette gençlerin önündeki engelleri kaldırmak için gereken adımları attıklarını belirten Ertürkmen, 2023 genel seçimlerinde İYİ Parti milletvekili listelerinde bunun fark edileceğini belirtti. Katılımcılar, muhalefet partileri ve iktidar arasındaki başörtüsüne anayasal güvence diyalogu üzerine gündeme gelen Anayasa değişikliği teklifine İYİ Parti’nin bakış açısına yönelik pek çok soru sordu. Ertürkmen bu değişiklik önerisinin siyasi saiklerle olduğunu ve bu yüzden teklife evet diyeceklerini belirterek, alınan kararın bağlayıcı olmadığını ve tavsiye niteliğinde olduğunu vurguladı.

Etkinliğin tamamını çok yakında Arayüz Kampanyası YouTube hesabı üzerinden izleyebilirsiniz. Mesele Gençlik #1’e ise linkten ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart