Arayüzgenç temsil eksikliğine dikkat çekmek ve gençlerin temsil eksikliğinden kaynaklanan sorunlarına çözüm önerileri üretmek adına başlatılmış sosyal bir kampanyadır.

©2021 Arayüz Kampanyası, tüm hakları saklıdır.

Mesele Gençlik #3 – Gökçe Gökçen

Gökçe Gökçen ve Yusuf Akçakaya

Arayüz Kampanyası “Mesele Gençlik #3” için CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen’i ağırladı.

lmpact Hub İstanbul’da 25 Ocak Çarşamba günü Arayüz Kampanyası’nın gençler ve siyasetçileri bir araya getirdiği Mesele Gençlik etkinliklerinin üçüncüsü CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen’in katılımında gerçekleşti.

Yusuf Akçakaya’nın moderatörlüğünde gerçekleşen Mesele Gençlik #3’te katılımcı gençlerin sorularını yanıtlayan Gökçe Gökçen yaklaşan genel seçimlerden partisinde çalışmalarını yürüttükleri gençlik politikalarına, altılı masanın gençlik konusundaki iş birliği mekanizmalarından yeni nesilde yükselen aşırı milliyetçilik konusuna kadar birçok konuya değindi.

Gençliğin temel sorunlarını eğitim, istihdam ve özgürlük-adalet kapsamında ele aldıklarını ifade eden Gökçen, 30 Ocak’taki Altılı Masa toplantısı sonrasında açıklanacak programda da gençlik politikalarına bu bağlamda yer verileceğini belirtti. Seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ın belirlenmesi halinde üniversiteli gençlerin seçimlere katılımının düşmemesi için hazırlıklar yaptıklarını söyleyen Gökçen, adaylık tartışmalarının da muhalefet için “kazanmaya çok yakınken hedef saptırdığını ve tüm muhalif unsurları yıprattığını” vurguladı.

Gökçe Gökçen “hem nefret suçu hem inanç özgürlüğüne müdahale” içerdiğini söylediği anayasa değişikliği teklifine ise CHP olarak komisyonda olduğu gibi genel kurulda da destek vermeyeceklerini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığının hukuksuz olduğunu tekrarlamakla beraber seçim kampanyalarını sadece bu durum üzerinden inşa etmeyeceklerini açıkladı.

Etkinliğin tamamını çok yakında Arayüz Kampanyası YouTube hesabı üzerinden izleyebilirsiniz. Mesele Gençlik #2’ye ise linkten ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart