Arayüz Kampanyası Ekibi İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörünü Ziyaret Etti

tarafından Ayşegül Uzun
0 yorum

Arayüz Kampanyası ekibi üniversitelerin uzaktan eğitim süreçlerini incelemiş ve bu inceleme üzerine bir rapor yayınlamıştı. Kampanya ekibi rapor çalışmaları sırasında öğrencilerle mülakat yaparak tespit ettiği sorunları ve yeni döneme dair tavsiyelerini iletmek için rektörlük ziyaretlerine başladı.


İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Ziyaret Edildi

Arayüz Kampanyası ekibinden Emir Yıldırım ve Ayşegül Uzun İstanbul Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’yu ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileriyle yapılan mülakatlar sonucunda, öğrencilerin ifade ettiği problemler rektöre ulaştırıldı.

Görüşmede sınav güvenliğini sağlamak için kullanılan “Witwiser” uygulamasının kişisel verilere erişimi konusunda öğrencilerin endişeleri ve KVKK kapsamında öğrencilerin hakları konuşuldu. Rektör öğrencilerin mağdur olmasını istemediklerini ifade etti ve durumu iyileştirme çalışmalarından bahsetti.

Belirsizlikler, öğrenci ile idarenin iletişim sorunları üzerine de konuşuldu. Arayüz Kampanyası ekibi bu sorunların çözümü için tavsiyelerini anlattı ve çözüm önerileri üzerine tartışmalar yapıldı. Üniversite idaresi ilgiyle dinlendi ve dikkate alacaklarını ifade etti. Prof. Dr. İsmail Koyuncu Uzaktan eğitim bundan sonra hayatımızda olacak bir kavram o yüzden bu dönem artık uzaktan eğitimin belli bir standarta ulaşacağını bunun için gereken çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Arayüz Kampanyası bu görüşmelerden sonra da sürecin takibinde olacaktır. Öğrencilerin şikayetlerinin devam edip etmediğini izlenecektir. Yaşadığınız olumlu veya olumsuz gelişmeleri veya değişmeyip devam eden sorunları anonim bir şekilde kampanya ekibine ( bize yaz ) iletebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Bir yorum bırakın