Arayüz Kampanyası Ekibi İstanbul Üniversitesi Rektörünü Ziyaret Etti

tarafından Ayşegül Uzun
0 yorum

Arayüz Kampanyası ekibi üniversitelerin uzaktan eğitim süreçlerini incelemiş ve bu inceleme üzerine bir rapor yayınlamıştı. Kampanya ekibi rapor çalışmaları sırasında öğrencilerle mülakat yaparak tespit ettiği sorunları ve yeni döneme dair tavsiyelerini iletmek için rektörlük ziyaretlerine başladı.


İstanbul Üniversitesi Rektörü Ziyaret Edildi

Arayüz Kampanyası ekibinden Emir Yıldırım ve Ayşegül Uzun İstanbul Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ı ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında İstanbul Üniversitesi öğrencileriyle yapılan mülakatlar sonucunda, öğrencilerin ifade ettiği problemler rektöre ulaştırıldı. Konuşulan başlıca problemler sınav sürelerinin yetersizliği ve uygulamalı derslerin online eğitimde yetersiz kalmasıydı. Rektör durumun farkında olduklarını ve gerekli düzenlemelerin yapıldığını söyledi.

Görüşmede sorunların dışında yeni dönemin nasıl olacağı da konuşuldu. Rektör Prof. Dr. Mahmut Ak İstanbul Üniversitesi’nin yeni döneme hazır olduğunu, planlamaların yapıldığını söyledi. Geçen süre zarfında ciddi çalışmaların yapıldığını, akademisyenlere eğitim verildiğini belirtti. YÖK’ün tavsiyesiyle %10 uzaktan eğitim kapasitesi %40’a çıkartıldı. Mahmut Ak bugün yüz yüze eğitim devam etse dahi hangi derslerin uzaktan hangi derslerin yüz yüze yapılacağının belli olduğunu söyledi. Bahar dönemine kadar yapılacak derslerin de dokümanlarının hazır olduğunu ifade etti.

Arayüz Kampanyası bu görüşmelerden sonra da sürecin takibinde olacaktır. Öğrencilerin şikayetlerinin devam edip etmediğini izlenecektir. Yaşadığınız olumlu veya olumsuz gelişmeleri veya değişmeyip devam eden sorunları anonim bir şekilde kampanya ekibine ( bize yaz ) iletebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Bir yorum bırakın