Üniversitelerin Uzaktan Eğitim Süreçlerinin Değerlendirildiği Rapor Yayınlandı

by Ayşegül Uzun
0 comment

Arayüz Kampanyası ekibi ulaştığı sorunlardan hareketle pandemi döneminde üniversitelerin uzaktan eğitim süreçlerini inceledi. Çalışma sırasında 62 üniversiteden 190 öğrenci ile mülakat görüşmeleri yapıldı. Görüşmelere katılan öğrenciler ayrıntılı olarak üniversitelerindeki uzaktan eğitim döneminde yaşadıklarını anlattı. 367 öğrenci de kampanya ekibi tarafından hazırlanan anket sorularına cevap vererek katılım sağladı.

Hazırlanan rapor Hukuk, Mühendislik, Sağlık ve Sosyal Bilimler olmak üzere dört ana alana ayrılarak incelendi. Pandemi dönemi öncesi ve sonrası verilen eğitimin genel durumu, toplanan verilerin ışığında anlatıldı. Yurt dışı örnekleri ile pandemi döneminde eğitimin diğer ülkelerdeki durumuna da yer verildi. Genel değerlendirme bölümünde ise tarihten bugüne Türk Eğitim Sistemi anlatıldı. KVKK kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar değerlendirildi. Adaptasyon, dijital dönüşüm gibi konular ele alındı ve önümüzdeki döneme dair öngörülere yer verildi.

Hepsi ve daha fazlası için hazırlanan Üniversitelerin Uzaktan Eğitim Süreçlerinin Değerlendirmesi raporunu bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

You may also like

Leave a Comment