Arayüzgenç temsil eksikliğine dikkat çekmek ve gençlerin temsil eksikliğinden kaynaklanan sorunlarına çözüm önerileri üretmek adına başlatılmış sosyal bir kampanyadır.

©2021 Arayüz Kampanyası, tüm hakları saklıdır.

Sorun Bildir

Sorun Bildirmekle İlgili Bazı Sorular

Sorun bildirirken bilmek isteyeceğini düşündüğümüz maddeleri aşağıda listeledik.

Sorunumu size bildirmem neyi değiştirecek?

Öncelikle metodolojimiz sayesinde sorun üzerine detaylı bir çalışma gerçekleştirilmiş olacak. Bu da bu sorundan ne kadar daha gencin muzdarip olduğunu göstermesi açısından değerli. Yalnız olmadığını göreceksin. Bunun haricinde ise sorununa akademisyenlerin, sivil toplum örgütlerini ve siyasetçilerin de dahil olduğu gençlerin katılımcı süreçlerle içerisinde yer aldığı bir ortamda çözüm aranacak. Bu da oldukça değerli bir süreç bizce. Son olarak birlikte mücadele etme pratiği sağlamış olacağız. İnanıyoruz ki bu da sana anlamlı gelecek noktalardan olacak.

Sorunumla ilgili ilerlemeden nasıl haberdar olabilirim?

İletişim bilgisi olarak verdiğin adresten (mail ya da numara) düzenli olarak seni haberdar ediyor olacağız. Bu sayede gelişmeleri ilk sen bizden doğrudan duyacaksın.

Sorun bildirimi sonrasında yapmam gereken bir şey var mı?

Doğrudan yapman gereken bir şey olmamakla birlikte eğer bildirdiğin sorunla ilgili gerçekleştirdiğimiz çalışmaya destek vermek istersen gönüllü olarak başvurabilir ve sorunla ilgili çeşitli aşamalardan dilediğinde görev alabilirsin.

Sorun bildirirken adımı vermek zorunda mıyım?

Hayır. Dilersen tamamen anonim kalarak da sorun bildiriminde bulunabilirsin. Bu tamamen sana ve senin durumuna göre vereceğin bir karar. Yalnızca senden iletişim için bir numara ya da eposta adresi istemekteyiz bunun amacı da sorunla ilgili bir aşama kaydettiğimizde sana da haber vermekten başka bir şey değil.

Neler sorun olarak bildirilebilir?

Senin hayatını etkilediğini düşündüğün ve rahatsız olduğun her başlık bizim için aslında sorun demektir. Sorunların her biri içsel olarak ayrıca ilgilenilmeyi ve çözülmeyi hak eder bizce. O nedenle önemli ya da önemsiz gibi ayrımlar yapmıyoruz. Hayatımızı etkileyen her sorunun çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz ve her birine aynı derecede önem veriyoruz.

Bize Sorun Bildiriminde Bulun!

Bir genç olarak yalnız ya da çaresiz değilsin. Yaşadığın sorun(lar)la mücadele ederken biz de senin yanında olabiliriz. Tek yapman gereken sorununu bize bildirmen. Sonrasında biz burada bahsettiğimiz süreci işletmeye başlayacağız.

    Start typing and press Enter to search

    Shopping Cart